Gdstime Radial Fan Sleeve (blower) 3010 24V
Gdstime Radial Fan Sleeve (blower) 3010 24V
Radial fan 3010 (blower) from Gdstime brand of high quality.
Excellent price / value ratio. More
Manufacturer: Gdstime TechnologyProduct code: 933 Shipping and Payment
7,89 € incl. VAT
Radial fan 3010 (blower) from Gdstime brand of high quality.
Excellent price / value ratio. More
Manufacturer: Gdstime TechnologyProduct code: 933 Shipping and Payment
Fan Blades
Using high-quality ABS plastic materials, fireproof, corrosion resistance, stable, durable to use and easy to clean.
Pure Copper Motor
Wrapped in pure copper wire, high temperature resistance, energy saving.
Parameters
- Model: GDB3010
- Dimensions: 30 x 30 x 10 mm
- Rated voltage: DC 24V
- Rated current: 0.06 A
- Connector: 2PIN-XH2.54
- Cable length: 15 cm
- Airflow: 1.78 CFM
- Rated speed: 11000 rpm
- Noise: 29.2 dBA ± 10% dBA
- Bearing type: sleeve
- Weight: 10 g
- Lifetime: 35 000 h
- Air pressure: 0.42 inch/H20
Parameters
| Manufacturer | Gdstime |
|---|---|
| Recommended by Voron Community | Yes |
| Voron | V0 |
| Dimensions | 30 x 30 x 10 mm |
| Weight | 10 g |
| Voltage | 24 V |
| Fan size | 3010 |
| Connector | JST-XH 2.54 |
| Cable length | 15 cm |
| Fan bearing | Sleeve |
| Air flow | 1,78 CFM |
| Nominal speed | 11000 ot/min |
| Loudness | 29,2 dBA |
| Fan type | Radial (Blower) |
| Nominal current | 0,06A |
| Fan control | PWM (2 vodiče) |
| Air pressure | 0,42 inch/H20 |
| Service life | 35000 h |





